پایگاه خبری معدن نیوز- با همکاری کارشناسان فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان و شرکتهای سازنده داخلی کشور سگمنت ماشین ریخته گری فولاد هرمزگان بومی‌سازی شد.
پایگاه خبری معدن نیوز، ‌مدیر خرید ماشین آلات و تجهیزات و قطعات یدکی شرکت فولاد هرمزگان در این باره گفت: ساخت مجموعه کامل یکی از سگمنت‌های ریخته گری که به لحاظ تعداد زیاد قطعات مونتاژ شده از تجهیزات پیچیده و مهم در ماشین ریخته گری است، برای نخستین بار در فولاد هرمزگان با موفقیت انجام شد.
داود فروتن با تأکید بر این که طی دو سال گذشته تعداد زیادی از قطعات و تجهیزات مهم در فولاد هرمزگان بومی‌سازی شده و علاوه بر کسب دانش فنی، صرفه جویی‌های اقتصادی قابل ملاحظه برای شرکت به ارمغان آورده است، تصریح کرد: این اقدامات همسو با استراتژی‌های کلی سازمان مبتنی بر حمایت و توانمندسازی هرچه بیشتر سازندگان خلاق کشور و به ویژه سازندگان بومی و مقیم در منطقه هرمزگان صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: مهندسی معکوس و تهیه دفترچه‌های فنی این تجهیز توسط شرکت فنی مهندسی فولاد مبارکه و شرکت ادیب طرح انجام شد که شامل ۲۲ مجموعه از جمله: تاپ فریم، باتم فریم، رول‌های اسمبلی، سیستم هیدرولیک، سیستم گریسکاری، سیستم خنک کاری بدنه و غلطک‌ها، سیستم پاشش آب و بیش از ۵۰۰ قطعه قابل ساخت (با تکرار) و حدود ۲۰۰ قطعه کاتالوگی است.